środa, 15 marca 2017

5 skutecznych porad, jak zwiększyć sprzedaż na Facebook


Jak większość marketingowców, zapewne wiesz już, że Facebook to znacznie więcej niż sieć społeczna - jest to platforma, która została zoptymalizowana dla realizacji strategii marketingowych i sprzedażowych. Jak można korzystać z tego dla dobra twojej firmy bądź promocji własnej? W dzisiejszym poście dam ci 5 porad na temat tego co zrobić, aby zwiększyć sprzedaż na Facebook. Liczba użytkowników Facebook jest bardzo wysoka. Codziennie więcej niż miliard ludzi na całym świecie łączy się tam towarzysko, aby się bawić oraz znaleźć informacje na temat marek, produktów i usług świadczonych w internecie. I pewne jest to, że wielka grupa odbiorców może być częścią twojej grupy docelowej! Istnieje wiele strategii, które można wdrożyć i skutecznie sprzedawać na Facebook. Działania te są zarówno wewnętrzne (obejmują używanie narzędzia jako części Facebook ) oraz zewnętrzne (przez alternatywne zasoby ). 

Zaczynajmy!  5 skutecznych porad, jak zwiększyć sprzedaż na Facebook:
1. Optymalizacja strony pod względem sprzedaży.
Opytmalizacja Facebook jest pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić. Jeśli chcesz zwiększyć sprzedaż na Facebook, koniecznością jest zaakceptowanie zmiany jako wabika przyciągającego potencjalnych nabywców. Aby to zrobić, radzę, byś zoptymalizować swój profil na Facebook i innych portalach społecznościowych. 
Kiedy użytkownik sieci chce dowiedzieć się czegoś o tobie lub twoich produktach, pierwsza rzecz, jaką zrobi, to wyszuka nazwę twojej marki w Google. Po wyświetleniu wyników jest bardzo prawdopodobne, że będą to profile społecznościowe. Upewnij się zatem, że jesteś niezawodny w dostarczaniu takich informacji i przygotowany na tę okoliczność. Dlatego tak ważne jest, żeby odpowiednie informacje można było znaleźć właśnie na kanałach social media! Profile w mediach społecznościowych zawsze pojawiają się w wynikach wyszukiwania, dlatego należy się upewnić, że twoja marka ma konta  co najmniej na Facebook, Twitter, LinkedIn i Instagram. To pomaga poprawić SEO pozycjonowanie i pomóc przekonać potencjalnych nabywców marki do niej. Jest to niezawodne i przystępne (ponieważ mogą odkrywać twój profil i kontaktować się z tobą za pomocą portali społecznościowych).
Chociaż ten punkt nie odnosi się bezpośrednio do sprzedaży na Facebook, ale pierwsze wrażenie w Social Media jest najważniejsze i skutecznie podnosi prawdopodobieństwo, że użytkownicy zdecydują się na zakup produktów lub usług. W związku z tym zaleca się, aby: 
* Wypełniać wszystkie możliwe miejsca na informacje na stronie Facebook (zwłaszcza sekcję Informacje o twojej marce lub o tobie samym).  
* Dodać linki do twojej witryny.  
* Zoptymalizować wygląd FanPage tak, aby wyglądał profesjonalnie.
* Korzystać z karty facebooka, która umożliwia dostęp do sklepu internetowego.  
* Dodać wideo na osi czasu w celu wyświetlania prezentacji marki lub najważniejszych wydarzeń.  
2. Odpowiedzi na pytania odbiorców. Interakcja z odbiorcami to klucz do sukcesu! Możliwość napisania i połączenia się z twoją marką na facebook to powód, dla którego wiele osób jest tam z tobą. Według  wielu raportów, witryny firmowe odwiedza aż 46% osób w celu skontaktowania się z marką w mediach społecznościowych przed dokonaniem zakupu. Ponadto, jednym z  5 powodów dlaczego ludzie są "za" daną marką w mediach społecznościowych jest obsługa klienta. Jeśli twoim celem jest zwiększenie sprzedaży na Facebook - jak najlepsza obsługa klienta i i szybki kontakt, to dla twoich odbiorców rzecz niezbędna. To pomoże ci zdobyć ich zaufanie i zachęci klientów do powrotu.

Jednak nie zawsze będzie cię stać, aby zatrudnić kogoś, kto jest przeznaczony wyłącznie do odpowiedzi na pytania od obserwujących. Nie martw się!  Istnieje sposób, aby  to zautomatyzować. Sformułuj odpowiedzi na często zadawane pytania i zapisz je na Facebook, aby użyć ich, gdy będzie taka potrzeba.  W ten sposób, podczas odbierania wiadomości na często zadawane pytania (na przykład związane z rodzajem płatności lub z prośbą o wskazówki dojazdu, itp. ) wszystko co musisz zrobić, to wybrać odpowiednie, zapisane wcześniej odpowiedzi i umieścić nazwę osoby zadająca pytanie we wstępie ( aby dodać osobistego uroku). I gotowe!
3. Tworzenie grupy związanej z twoim produktem lub usługą.
Jak wspomniałem powyżej, social media są oparte na interakcji między ludźmi, więc marki powinny angażować się w tę interakcję, jeśli chcą zwiększyć sprzedaż na Facebooku. Proponuję zatem stworzenie grupy zawiązanej z produktem lub usługą oraz zachęcanie potencjalnych i obecnych klientów do przystąpienia do niej. Jakie są zatem zalety tworzenia  grupy na Facebook zawiązanej z Twoimi produktami lub usługami? 
* Pozwala to wygenerować bazę osób, które otwarcie są zainteresowane twoją marką. Następnie można tworzyć niestandardowe reklamy na Facebook  oraz e-mailowe kampanie marketingowe.  
* Możesz wysyłać prywatnne wiadomości do każdego z członków grupy (zwłaszcza do  tych, którzy aktywnie w niej uczestniczą).  * W grupie można promować bardziej elastyczną komunikację w wyznaczonych tematach. To dlatego ludzie, którzy są zaproszeni do grupy są bardziej zaangażowani. Chcą przesłać pytania i komentarze, nie martwiąc się o to, co myślą inni -  nie zainteresowani tematem. Jeśli chcesz dać wartość dodaną uczestnikom grupy na Facebook, możesz opublikować porady i wskazówki na temat korzystania z produktów czy usług, samouczki -  dotyczące sposobu zakupu online i więcej. Ponadto proponuję przygotować odpowiedzi na pytania, a nawet skargi, w przyjaznym i przejrzystym wydźwięku. To pomoże ci utrzymać klientów i poprawić wizerunek marki.  
4. Niestandardowe reklamy na Facebook.  
Facebook jest zoptymalizowany przez lata tak, aby zapewnić najlepsze możliwości dla reklamodawców. Obejmuje to możliwość reklamowania, stopień segmentacji na Facebook coraz wyższą niż kiedykolwiek - za pośrednictwem grup niestandardowych odbiorców.  Grupy niestandardowych odbiorców na Facebook umożliwiają kierowanie reklam do określonej listy osób. Najlepiej byłoby, gdyby wszystkie te osoby, które wykazały zainteresowanie twoimi produktami, nie znalazły się w tej grupie. Wszystko, czego potrzebujesz aby aktywować tego rodzaju reklamy, to lista wiadomości, adresów e-mail lub numerów telefonów, na przykład od użytkowników, którzy mają już produkty bądź usługi od firmy. 

Za pomocą niestandardowych reklam na Facebook jest osiągalna wysoka skuteczność ukierunkowania twoich inwestycji. Ogromny stopień prawidłowego kierowania reklamy ma wpływ na te osoby, które oferują uwagi. Możesz zmniejszyć margines błędu, który widzisz w tradycyjnej reklamie, gdzie trzeba zapłacić, aby wyświetlić swoje oferty do odbiorców "w ciemno". Taka niestandardowa reklama najprawdopodobniej wykroczy poza twój cel.  Oprócz niestandardowych reklam,  Facebook umożliwia utworzenie grupy podobnych odbiorców. Aby to zrobić, Facebook na początkowej liście  wyszukuje użytkowników o takiej samej charakterystyce jak te zawarte w początkowych informacjach, które podałeś na liście. W ten sposób można znaleźć nowe perspektywy dla twojej oferty i z kolei zwiększyć sprzedaż na Facebook, zdobywając w zasięgu nowych odbiorców. 
5. Wyświetlanie Twoich produktów lub usług na Facebook.
Między innymi oferowanie kuponów rabatowych jest bardzo skutecznym sposobem skutecznej sprzedaży na Facebook. Jest sposobem na przyciągnięcie odbiorców do produktów lub usług poprzez zaangażowanie i prezentację. Do tego proponuję podwójną strategię: z jednej strony - do zdeklarowanych zwolenników, aby zachęcać ich do wyświetlania oferty produktu lub usługi, z drugiej - kuszenie nowych, niezdeklarowanych odbiorców, ekskluzywnymi zniżkami TYLKO dla fanów. . . 
* Prezentuj swoje produkty: aby to zrobić, należy utworzyć galerię produktu. Tego typu galeria pozwala na wyświetlanie zdjęć oraz ceny i przycisków Kup dla każdego produktu, który chcesz promować. W ten  sposób użytkownicy będą mogli spojrzeć na twoje oferty i otrzymać komunikat: jeśli jesteś zainteresowany, wszystko, co musisz zrobić, to naciśnij przycisk, aby dokonać zakupu. Tworzenie galerii produktów na Facebook jest rzeczywiście bardzo łatwe - po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami na stronie narzędzi społecznościowych.
* Oferuj kupony rabatowe wyłącznie dla fanów: tę opcję można aktywować za pomocą aplikacji kupony rabatowe. Ta aplikacja daje możliwość zaoferowania swoim fanom na Facebook atrakcyjnych zniżek do zakupu produktów lub usług. Istnieje wiele korzyści z używania tej techniki: po pierwsze, pomaga to doprowadzić ludzi do zakupu produktów lub do jego fizycznej lokalizacji bądź do odrębnego sklepu internetowego. Z drugiej strony jest to wyjątkowa korzyść dla fanów - pomoże ci zdobyć nowych odbiorców i budować lojalności u tych, którzy już są z twoją marką na Facebook.   
Mam nadzieję, że  moje porady ci się przydadzą i że możesz je zastosować na użytek swojej firmy bądź działalności personalnej dla zwiększenia sprzedaży na Facebook oraz zdobycia nowych klientów oraz poprawienia wizerunku twojej marki. 
Jeśli ci się podobało - udostępnij!   

UWAGA!
Specjalnie dla czytelników bloga aż 50zł rabatu na 
najbliższe szkolenie, użyj kodu: 50MTB


Sprawdź terminy najbliższych 
szkoleń klikając —> TUTAJ.0 komentarze:

Prześlij komentarz

Kontakt

Napisz do nas

Sprawna komunikacja to podstawa dobrej współpracy, staramy się jak najszybciej odpowiadać na wiadomości.

Miejsce:

Warszawa

Czas pracy:

staramy odpowiadać na maile 7 dni w tygodniu

Kontakt:

biuro@mediatrener.com