wtorek, 24 stycznia 2017

Jak zwiększyć zaangażowanie odbiorców na Instagram?

jak zwiększyć zaangażowanie i aktywność na instagram
Ten post pomoże Ci zrozumieć w jaki sposób można zwiększyć zasięg, zaangażowanie i aktywność odbiorców za pośrednictwem swojego konta na Instagram.

Jestem pewien, że prowadząc swoje konto na Instagram jesteś już przekonany o tym, jak dużą siłę mają w sobie obrazy i jak bardzo są one istotne aby zaangażować odbiorców jeszcze bardziej, bądź zdobyć nowych. Nasze mózgi są tak skonstruowane, że wolą przetwarzać obrazy. Aż 90% informacji w naszym mózgu przetwarzanych jest właśnie w formach wizualnych. Zapamiętywanie informacji jest szybsze i trwalsze, jeśli towarzyszą im emocje. To emocje rządzą w naszych mózgach, dlatego pozytywny przekaz wizualny, który wywołuje pozytywne emocje sprawia, że kojarzona z nim marka lub osoba także wzbudza emocje pozytywne. Agresywna strategia sprzedaży, bądź kreowania wizerunku, opierająca się na nagminnym szantażowaniu odbiorców niechcianymi treściami, także wzbudza emocje i powoduje mimowolne ukorzenienie się przekazu w podświadomości widzów.  


Na instagram przede wszystkim liczy się pomysłowo zrobione, profesjonalne zdjęcie. W połączeniu z jasnymi kolorami zwiększa zaangażowanie odbiorców w zasięgu aż o 24%. Odbiorca bardziej zaangażowany może traktować cię jako lepszą markę, jeśli będziesz wyróżniać się w odpowiedni sposób od innych w tej samej branży. Możesz to osiągnąć tworząc bardziej rzeczywisty i autentyczny kontent.

Zasięg oraz odbiorców na Instagram można osiągnąć wyjątkowo łatwo. Pokażę to na przykładzie pewnej restauracji w Singapurze, której właściciele postanowili zwiększyć obecność swojej marki w Internecie. Pokazali, że wszystkie posiłki wychodzą spod ręki włoskiego kucharza i są serwowane w miejscu z niesamowitym widokiem na miasto. To wszystko trafiło na ich konta społecznościowe, angażując  na przestrzeni 10 dni  ponad 65.000 ludzi w zasięgu i zgarniając ponad 8.500 lubię to i 280 komentarzy na Instagram. Każdego dnia w restauracji pojawiało się średnio 33 gości, którzy zostali skuszeni na wizytę w restauracji przez konto w social mediach.

Czy opłaca się zatem tworzyć w pełni autentyczne treści z wiarygodną historią?

Wyraźnie widać jak moc treści generowanych przez użytkowników mediów społecznościowych może wpływać na decyzje zakupowe ich odbiorców. Małe "sztuczki" komponowania strategicznego na instagramie mogą podnieść słupek odbiorców. Zwięzły krótki opis i hashtg stanowią lepszą podstawę większego przyciąganięcia uwagi niż rozwlekły opis, przez który  post nie zyskuje na atrakcyjności dla czytelników. Biorąc pod uwagę tendencję mas millenium do szybkiego "łykania" informacji (ludzie po prostu przewijają kanały informacyjne ), duże porcje są pomijane. Związek z czytelnikami i konwersja do oddanych fanów również ma duży wpływ na efektywne prowadzenie konta na Instagram - w szczególności szybkie odpowiedzi na uwagi i budowanie stałej relacji z odbiorcami.

a co z #Hashtag?

Hashtag może pomóc w zwiększeniu zasięgu wśród ludzi korzystających z instagram -  możemy w ten sposób pokazać się jeszcze szerszej społeczności użytkowników z większym prawdopodobieństwem odnalezienia nas lub naszej marki. Hashtagi wyrażają także przynależność do określonej grupy odbiorców i kręgów zainteresowań wśród użytkowników Instagram pod warunkiem, że te hashtagi łączą się ze wspólnymi zainteresowaniami odbiorców - czyli zdobywają wiele like-ów. Wtedy konkretne zdjęcie utrzyma miejsce na szczycie przez dłuższy czas. Choć hashtagi mają bardziej zachęcać, to warto również zauważyć, że gdy dodamy ponad 5 hashtagów do jednego posta, możemy  spowodować spadek zaangażowania, gdyż staje się on raczej niechlujny i rozprasza skupienie widzów.


KitKat wykorzystał tę strategię przez tworzenie i promowanie hash-tagów wyłącznie po to, aby stały się znane publicznie i kojarzone z marką, np:  #HaveaBreak czy #HaveaKitKat. W konsekwencji marka mogła przyjąć te słowa jako kluczowe w przekazie marketingowym i powszechnie rozpoznawalne, a zarazem takie, które najlepiej opisują firmę! Podsumowując - aż 78% konsumentów dokonuje zakupów, ponieważ zostali przekonani w komunikacji przez  kanały social media danej marki bądź kanały osobiste! Im więcej użytkowników Instagram dzieli się twoimi zdjęciami i hashtagami, tym skuteczniej tworzą twoją markę, propagują twoją działalność. Jeśli tworzysz kontent tak, że jest łatwo przyswajalny przez odbiorców, z pewnością masz większe szanse na zapewnienie sobie coraz większej liczby klientów i konsumentów.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Kontakt

Napisz do nas

Sprawna komunikacja to podstawa dobrej współpracy, staramy się jak najszybciej odpowiadać na wiadomości.

Miejsce:

Warszawa

Czas pracy:

staramy odpowiadać na maile 7 dni w tygodniu

Kontakt:

biuro@mediatrener.com